Auto ādas salona apkope

Varbūt izklausās neticami, bet - jo jaunāka automašīna un tās ādas apdare, jo saudzīgāka un uzmanīgāka kopšana tai nepieciešama. Gadu gaitā mainījušās auto saloniem paredzētās ādas apstrādes tehnoloģijas. Pašreiz Premium / Luxury segmenta automobiļos tiek izmantotas labas kvalitātes un augstvērtīgas ādas, kuru kvalitāti tīri vizuāli un “uz tausti” apliecina dabiskais izskats, neatkārtojamā smarža un patīkami samtainā matētā virsma. Turklāt - jo izsmalcinātāka āda, jo mazāk tā tiek apstrādāta, tādejādi ļaujot tai saglabāt savas labākās īpašības.

Lai Jūsu auto lieliskā un nevainojamā salona izskats saglabātos iespējami ilgāk, āda kopjama regulāri un, vēl svarīgāk – PAREIZI. Pareiza ādas kopšana sākas ar ādas stāvokļa novērtēšanu pirms darbu uzsākšanas un atbilstoša, ĀDAI NEKAITĪGA, tikai un vienīgi profesionāla tīrīšanas līdzekļa izvēli. Tā kā šobrīd āda jau rūpnieciski tiek krāsota ar ūdens bāzes krāsām, arī tās tīrīšanai izmantojami tikai uz ūdens bāzes izstrādāti kopšanas līdzekļi. Tīrīšanai paredzētās birstītes vēlams izvēlēties no dabīgiem materiāliem, kas saudzīgi un vienlaicīgi rūpīgi spēj iztīrīt katru ādas krunciņu un ielocīti.

Lai ādas salonu ilgstoši saglabātu labā stāvoklī mūsu sarežģītajos klimatiskajos apstākļos (vasarā – saule, putekļi, lietus, smiltis, mitras drēbes, sviedri, ziemā – mitrums, krasās temperatūras svārstības salonā, sniega tīrīšanas līdzekļi, kas ar apģērbu un apaviem nonāk uz auto salona ādas, tumša materiāla apģērba krāsa), nepieciešamas pastāvīgas rūpes. Tikai augstvērtīgi, profesionāli un pareizi pielietoti ādas kopšanas spēj nodrošināt nepieciešamo apkopes līmeni.

Pareiza ādas tīrīšana vienmēr sastāv no 3 etapiem:

  1. ādas rūpīgu tīrīšanas ar putekļu sūcēju;
  2. ādas tīrīšanas ar profesionāliem un kvalitatīviem ādas kopšanas līdzekļiem – (mūsu gadījumā tā ir COLORLOCK produkcija);
  3. ādas apstrādes ar atbilstošu aizsargkrēmu, kas veido aizsargslāni un pasargā ādas krāsojumu / laku.

Līdzīgi kā kosmētikā arī ādas saloniem tiek izmantoti 2 veidu krēmi – barojoši, kas īpaši labi pasargās no saules un karstuma ietekmes(tumšai ādai), vai tonizējoši un mitrinoši krēmi, kas uzturēs ādas elastību un dabisko mitruma līmeni (gaišākai un krāsotai ādai). Āda noteikti apstrādājama ar krēmu no dabiskām izejvielām, kas aptuveni 6 mēnešus spēs pasargāt no nelabvēlīgu apstākļu ietekmes, vienlaicīgi ļaujot ādai elpot un saglabāt elastību, kā arī samtainu un matētu izskatu. Savukārt netīrumi, kas pamazām tomēr atkal parādīsies, mazāk kaitēs ādai, jo uzkrāsies tieši krēma kārtā.

Ikdienā pietiks ādu attīrīt ar mitru lupatiņu vai izsūkt ar putekļusūcēju.

Atcerieties – lai kādus brīnumus Jums nesolītu, nav līdzekļa, kas spēj aizkavēt gaišu sēdekļu ātru “sazilēšanu” no džinsiem vai cita apģērba. Turklāt tieši apģērbs visai ātri spēj norīvēt lakas virskārtu un bojāt ādas krāsojumu. Īpaši bīstami ir augstvērtīgie anilīnādas apģērbi un zamšāda. Tāpēc gaišo salonu īpašniekiem jāapbruņojas ar pacietību un jārēķinās, ka būs biežāk jāveic salona ādas SPA procedūras.

Svarīgi! Ilglaicīgam rezultātam Ādas apkope jaunām mašīnām (līdz 3 gadiem) veicama 2 reizes gadā, vecākām – reizi 3-4 mēnešos.

Ādas remonts

Regulāri kopta auto salona āda ilgāk ļaus nedomāt par nepatīkamiem ādas bojājumiem, noberzumiem, orģinālā krāsojuma izbalējumu un nodilumu. Pirms darbu uzsākšanas, noteikti veicams rūpīgs situācijas novērtējums. Jāfiksē problēma un jānovērtē ādas stāvoklis kopumā. Katra āda un ikviens tās bojājums ir individuāls un neatkārtojams. Pareiza pieeja un atbilstoša remonta izvēle ir vēlamā rezultāta sasniegšanas pamatā. Ādas remonts veicams ar vislielāko atbildību, atceroties, ka mūsdienās ādas apdarei tiek izmantotas kvalitatīvas un mazapstrādātas ādas, kas ikdienas lietošanā nozīmē – jo smalkāks ādas salons, jo vairāk laika un pūļu jāiegulda tā saglabāšanai nevainojamā izskatā.

Ja nu tomēr Jūsu auto ādas salons, kaut arī jauns, tomēr jau ir zaudējis savu sākotnējo šiku, mēs varam palīdzēt to atgūt ar kvalitatīva ādas bojājumu remonta palīdzību. Bojājumi mēdz būt dažādi: lakojuma bojājumi – visnemanāmākie sākotnēji, tomēr laikus nenovērsti noved pie krāsas izdiluma – vietās, kur laka ir bojāta vai noberzta, krāsa lēnām izdilst, to sekmē arī - ādas, džinsa vai mitrs apģērbs, nepareizi veikta ādas kopšana, un ārējie vides apstākļi. Pavirša attieksmē pret ādas kopšanu veicina arī tādus remontējamus defektus kā ādas priekšlaicīgu novecošanos – tā kļūst sausa, zaudē elastību, veidojas rievas un plaisas. Protams, ikdienā sastopami ar mehāniskie bojājumi – cigarešu izdedzināti caurumi, skrāpējumi, uzplēstas brūces. Šo bojājumu remonts prasa vairākas dienas, jo remonts norit vairākos etapos. Tomēr rezultāts ir gaidīšanas vērts!

Ja laika un naudas ekonomija nav būtiskas, protams, vienmēr iespējams bojāto detaļu pāršūt vai arī pasūtīt jaunu. Remonta izmaksas salīdzinājumā ar pāršūšanu varētu būt 2 - 5 x lētākas, savukārt detaļu maiņa būs pat 50x dārgāka. Laika izpratnē būtiskāku bojājumu gadījumā process var aizņemt vairākas dienas.

Ādas krāsošanas procesā nepieciešama pacietība un darbību secības ievērošana:

  • ādas tīrīšana (skat sadaļā Auto ādas salona apkope);
  • bojātās vietas remonts (slīpēšana, aizpildīšana, gruntēšana);
  • precīza krāsas pieskaņošana (roku darbs);
  • krāsošana
  • lakošana
  • pēcapstrāde ar mitrinošu krēmu.

Mūsu rīcībā ir atzītas tehnoloģijas, pieredze un profesionalitāte. Ādas remontam tiek izmantota tikai vācu zīmola COLORLOCK (viena no pasaulē zināmākajiem profesionālu ādas remonta materiālu un piederumu ražotājiem un tehnoloģiju attīstītājiem) produkcija. COLORLOCK augstākās kvalitātes ādas remonta, krāsošanas un kopšanas līdzekļi atjauno ādas dabīgo izskatu un saglabā elastības īpašības arī pēc remonta. Pēc remonta āda tiek apstrādāta ar speciāli krāsotai ādai paredzētu mitrinošu aizsargkrēmu.

Arī turpmāk pret atjaunotu un remontētu ādu jāizturas saudzīgi. Regulāras apkopes un rūpīga ādas apkopes izvēle ļaus Jūsu auto salonam atkal izskatīties lieliski vismas 2-3 gadus.

Svarīgi! Lai krāsota āda kalpotu ilgi, tā kopjama ļoti saudzīgi. Nekādā gadījumā neļaujiet to tīrīt ar lētiem līdzekļiem, kā arī ar sadzīves ķīmiju, kas nav paredzēta ādai! Līdzīgi kā ar ādas apkopi – labāk neveikt remontu, nekā to veikt nekvalitatīvi. Dažkārt šādu „remontu” radītās sekas ir iespējams likvidēt, tomēr nereti zemas kvalitātes remonta materiāli un krāsas ādu sabojā neatgriezeniski.

Pakalpojuma cena

Darbs Apraksts Cena, EUR ar PVN

vieglā automašīna

apvidus auto/minivens

Ādas salona apkope (līdz 5 sēdvietām)

- ādas sēdekļu tīrīšana ar putekļu sūcēju;
- ādas tīrīšana ar putām;
- ādas apstrāde ar aizsārgkrēmu.

80.00

80.00